Trochę z humorem, nie do końca poważnie, z przysłowiowym przymróżeniem oka uhonorowaliśmy tuż przed nadchodzącymi feriami  najbardziej zasłużonych na niwie nauki, sumienności i właściwego zachowania uczniów naszej szkoły. Już w styczniu mieli okazję odebrać nagrody pieniężne. Tym razem szacowny zespół do spraw podziału stypendiów naukowych musiał rozdysponować pomiędzy mistrzów nagrody rzeczowe ufundowane przez przyjaciół naszej szkoły – cieplutkie komplety czapek i szalików w sam raz na zimowe szaleństwa, ufając, że dzięki nim wiedza pięknie się w głowach uleży i nie wyparuje zbyt szybko.

      7 lutego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odbyło się szkolenie dla nauczycieli i warsztaty dla uczniów na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów dostępnych w sieci. Temat spotkania szkoleniowego był zbieżny z kierunkiem polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019, która zakłada rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Wydarzenie wiązało się także z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu, wzięło w nim udział ponad 150 uczniów z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum oraz młodzież ze szkoły ponadpodstawowej. Warsztaty zorganizowano pod hasłem: „Młodzież w Internecie – szanse, wyzwania, zagrożenia”.

W dniach od 25 stycznia do 05 lutego 2019 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odbył się cykl warsztatów dla uczniów klas III gimnazjalnych oraz uczniów klas VIII Szkół Podstawowych. Z zaproszenia skorzystało do tej pory blisko 90 uczniów ze Szkół Podstawowych w: Siennicy Różanej, Siennicy Nadolnej oraz Izbicy. W pracowni gastronomicznej przyszli adepci sztuki kulinarnej szlifowali swoje kucharskie umiejętności związane z wypiekiem tradycyjnych w naszej szkole ciasteczek - „siennickich augustynek” a same warsztaty zatytułowane były: „Lekcja smaków z ZSCKR w Siennicy Różanej”.  

26 stycznia 2019 r młodzież Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odliczała swoje ostatnie 100 dni do matury na tradycyjnym balu maturalnym, który odbył się w Centrum kultury w Siennicy Różanej.

Uroczyste rozpoczęcie studniówki miało miejsce o godzinie 18.00. Malwina Adamczuk i Arek Siedlecki mięli zaszczyt powitać wszystkich zgromadzonych. Pan dyrektor Stanisław Buk wygłosił przemówienie. Powitał gospodarza gminy Siennica Różana Pana wójta Leszka Proskurę, który zaszczycił nas swoją obecnością. Oficjalnie bal rozpoczął się tradycyjnym polski tańcem - Polonezem.

16 stycznia 2019 roku reprezentacja  dziewcząt z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej wzięła udział w turnieju sportowym piłki siatkowej w ramach  powiatowej „Licealiady”. W tegorocznej edycji rozgrywek rywalizowało 5 drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z powiatu krasnostawskiego.  Dziewczęta z Siennicy Różanej zajęły bardzo dobre  III miejsce. Poziom rozgrywek wśród dziewcząt stał na wysokim poziomie.

  W grudniu ogłoszono konkurs na najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową.                                                                               Celem konkursu było promowanie twórczości młodzieży, inspirowanie inwencji twórczej i fantazji,  a także integracja przez sztukę.             Uczestnicy mieli za zadanie wykonać własnoręcznie bombkę bożonarodzeniową.                                                                          Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży internackiej. Łącznie swoje prace dostarczyło sześcioro uczniów.

W dniu 11 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odbył się bożonarodzeniowy konkurs kulinarny zatytułowany: „Smaki Polskiej Wigilii”, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Organizatorami konkursu byli: Katarzyna Rysak, Anna Watras-Lekan, Renata Dyk – opiekun Samorządu Uczniowskiego . Impreza cieszy się dużym powodzeniem, dlatego odbywa się co  roku. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji związanych z obchodami Świąt Bożegonarodzenia. Na stołach prezentowane są zawsze tradycyjne i regionalne potrawy, ale nie brakuje także nowatorskich dań, które zachwycają zarówno oko, jak i podniebienie.

Aktywność ludzi młodych w kierunku przedsiębiorczości - Akademia Startup to temat szkolenia, które odbyło się 21 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół CKR w Siennicy Różanej. Ogólną charakterystykę, trendy w środowisku startupowym, modele biznesowe startupów, trendy środowiskowo-prawne, tworzenie biznesplanu oraz finasowanie biznesplanu przedstawili uczniom klasy III Technikum - Karolina Kura i Wojciech Hus. Startupy to coraz bardziej popularna forma wsparcia w kreowaniu aktywności młodych ludzi, którzy po skończeniu szkoły często nie mogą odnaleźć się na rynku pracy, nie wiedzą jaką drogę wybrać, albo po prostu szukają inspiracji.

Od wielu lat tradycją w internacie ZSCKR w Siennicy Różanej jest uroczysta wigilia. Przy wspólnym stole, przy dźwiękach kolęd wychowankowie internatu, wychowawcy klas, wychowawcy internatu, nauczyciele, księża uczący w szkole, pracownicy oraz dyrekcja szkoły dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia świąteczne. Krzewienie w młodzieży naszych polskich tradycji bożonarodzeniowych oraz integracja przy suto zastawionym dwunastoma potrawami stole, to główne cele tego spotkania. W dniu 20 grudnia 2018 r. z tej okazji wychowankowie przygotowali Jasełka, które przedstawiały sceny sprzed narodzin Bożego Syna i tuż po. Wspólna modlitwa i dzielenie się opłatkiem, który jest symbolem dzielenia się życzliwością i miłością wprowadził obecnych w atmosferę duchowego  przeżywania tego radosnego wydarzenia.