W ostatnich tygodniach w murach naszej szkoły gościliśmy licznie przybyłych uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych wraz z opiekunami. Przyszli absolwenci szkół podstawowych brali udział w warsztatach zawodoznawczych, podczas których nauczyciele oraz uczniowie technikum o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych przybliżali charakter zawodu. Uczestnicy warsztatów mieli okazję spróbować swoich sił oraz umiejętności kulinarnych przygotowując proste desery. W pracowniach gastronomicznych powstawały różnego rodzaju słodkości: gofry, pancakes oraz placuszki. Kreatywność młodszych kolegów ze szkół podstawowych nie znała granic. Z pomocą starszych kolegów z ZSCKR w Siennicy Różanej powstawały apetyczne specjały. Kulinarne podróże po świecie deserów odbyliśmy z uczniami z Łopiennika Górnego, Sielca, Kraśniczyna, Krupego. Ufamy, że pełni optymizmu i chęci do zdobywania szlifów w kulinariach z uczestnikami warsztatów zobaczymy się ponownie w naszej szkole we wrześniu.

Tekst: Justyna Klejna