ZARZĄD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

 

Przewodnicząca SU Julia ChruścielZastępca Przewodniczącej SU Dominik HawrylukSekretarz SU Kacper Żebrowski 

 

OPIEKUNOWIE SU – RENATA DYK, ANNA RYBAK

 

PAMIĘTAMY…

                Listopad, to miesiąc, kiedy w sposób szczególny naszych bliskich zmarłych.

Jak każdego roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pani Anny Watras – Lekan odwiedzili cmentarz parafialny w Siennicy Różanej zapalając symbolicznego znicza na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły. W ciszy i zadumie odmówili modlitwę za zmarłych.

Otoczenie i wyjątkowość tego miejsca sprawiły, iż towarzyszył im podniosły nastrój, zaduma i smutek.

 

                26 listopada 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej obchodzili Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

Jest to wyjątkowy dzień kojarzący się z miłymi wspomnieniami z dzieciństwa. Nasi uczniowie, którzy w tym dniu przynieśli ze sobą swojego puchatego przyjaciela byli bardziej ulgowo traktowani na zajęciach.

W tym dniu duże, małe, puchate i pluszowe misie opanowały Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej J

 

KIERMASZ KSIĄŻKI

                Wzorem lat ubiegłych w pierwszym tygodniu września Samorząd Uczniowski zorganizował Kiermasz Książki. Chętnych do zakupu nie brakowało. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli.

Nie brakowało podręczników do zajęć dydaktycznych, ale również można było znaleźć coś, co nas interesuje i jest naszą pasją.

 

30 listopada 2018 roku przerwy międzylekcyjne w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej wyglądały inaczej niż każdego dnia. Samorząd Uczniowski przygotował stoiska z wróżbami andrzejkowymi. Zarówno uczniom  jak i nauczycielom dostarczono wiele sposobów na poznanie swojej przyszłości. Najpopularniejszym było lanie wosku, ale nie zabrakło także wróżenia z kart, kubeczków, losowaniu przedmiotów o symbolicznym znaczeniu czy tajemniczego serca, które wywróżyło imię przyszłej wybranki lub wybranka.