24 lutego 2024 roku odbyła się X jubileuszowa edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej. W tym roku w rozgrywkach wzięło udział dziewięć szkół z trzech powiatów: krasnostawskiego, chełmskiego i zamojskiego. W rozgrywkach uczestniczyły drużyny z Dubienki, Białopola, Izbicy, Żółkiewki, Fajsławic, Nielisza, Uhra, Siennicy Nadolnej i Siennicy Różanej . Uroczystego otwarcia turnieju dokonał dyrektor Stanisław Buk, życząc udanej sportowej rywalizacji oraz miłych wrażeń z pobytu w naszej szkole.

W trakcie turnieju grupy zapoznały się z ofertą edukacyjną, zwiedzały szkolne obiekty oraz internat. Bardzo dużą atrakcją była możliwość praktycznego szkolenia strzeleckiego w naszej strzelnicy. W trakcie turnieju uczestnicy mieli również okazję do zapoznania się z naszymi nowymi maszynami rolniczymi oraz mogli pojeździć w roli pasażera nowymi ciągnikami pod czujnym okiem nauczycieli praktycznej nauki zawodu. Podczas trwania zawodów młodzi sportowcy oraz ich opiekunowie mieli okazję, by skosztować potraw przygotowanych przez nauczycieli i uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Młodzież w oczekiwaniu na wyniki turnieju delektowała się ciastami, kanapkami, i oryginalną pizzą upieczoną w profesjonalnie wyposażonej pracowni gastronomicznej.

Po bardzo emocjonujących rozgrywkach najlepszą drużyną X edycji turnieju okazali się reprezentanci Fajsławic. Kolejne lokaty zajęła młodzież z Żółkiewki (II miejsce), Białopola (III miejsce), Siennicy Nadolnej (IV miejsce), Nielisza (V miejsce), Izbicy (VI miejsce), Uhra (VII miejsce), Dubienki (VIII miejsce) i Siennicy Różanej (IX miejsce). Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar, dyplom i upominki. Wręczenia pucharów, medali oraz nagród dokonał: dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego – Stanisław Buk oraz wójt gminy Siennica Różana – Leszek Proskura. O sportową rywalizację w duchu „fair play” zadbali sędziowie Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej – Arkadiusz Orkiszewski, Przemysław Skrzypa, Adrian Pukas i Tomasz Majewski – którzy nieodpłatnie sędziowali zawody. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju kierujemy do naszych sponsorów, byli to: Urząd Gminy w Siennicy Różanej, Spółdzielnia Mleczarska „Bieluch” w Chełmie, Ośrodek Szkolenia Kierowców „LKS” Bartłomiej Szymaniak oraz Rada Rodziców naszej szkoły.
Zapraszamy za rok na kolejną edycje turnieju!

Tekst: Krzysztof Rękas
Zdjęcia: Beata Maluga, Dawid Jaruga