12 czerwca o godzinie 6.00 przed Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odbyła się zbiórka 32 uczniów, którzy za najlepszą frekwencję i zaangażowanie w prace na rzecz szkoły zostali nagrodzeni możliwością udziału w bezpłatnej wycieczce do Zakopanego. Po przypomnieniu regulaminu, załadowaniu bagaży do autobusu oraz pożegnaniu z rodzicami, o godzinie 6.30 wyruszyliśmy w trasę, aby jak najszybciej dotrzeć do Zakopanego. O godzinie 15.45 dojechaliśmy na miejsce. Nasz pensjonat znajdował się Olcza Mrowce 37 . Zaraz po zakwaterowaniu poszliśmy na obiadokolację. Pani kucharka była miła, a posiłek wyśmienicie smakował. Już ok.godz.16.30 wyruszyliśmy zdobywać jaskinię ,,Smoczą Jamę" w Wąwozie Krakowskim. Smocza Jama to jedna z łatwiej dostępnych jaskiń w Tatrach Zachodnich, a właściwie krótki, stromy korytarz jaskiniowy przebijający skałę na wylot, znajdujący się w dolnej części Wąwozu Kraków w Dolinie Kościeliskiej. Maszerując żółtym szlakiem, wśród soczystej zieleni, dotarliśmy do jaskini. Wąwóz Kraków to przepiękne miejsce, będące odnogą Doliny Kościeliskiej. Fantastyczny klimat tego wapiennego wąwozu z całą pewnością zachwyci każdego turystę. Bardzo ciężko było się w niej poruszać, ponieważ droga jest śliska i stroma. Od Smoczej Jamy szlak zmienia swój charakter. Zostawiamy za sobą ekspozycje i skalisty teren, i wkraczamy na leśną ścieżkę, która stopniowo będzie sprowadzać nas ku Polanie Pisanej i Dolinie Kościeliskiej. Trasa jest bardzo łatwa i brak tu jakichkolwiek utrudnień. Po dotarciu do Polany Pisanej kończymy przygodę z Wąwozem Kraków. Było ciężko, ale ze względu na piękne widoki uznaliśmy, że opłacało się na nią wspiąć. Ok.20.00 dotarliśmy do pensjonatu.

Wtorek 13. 06. 2023 r.
Drugiego dnia, po zjedzeniu śniadania oraz posprzątaniu pokoi, o godzinie 8.30 wyruszyliśmy na wycieczkę do Tatrzańskiego Parku Narodowego (Trasa -Kuźnice - Hala Gąsiennicowa – Murowaniec - Czarny Staw Gąsiennicowy). Hala Gąsienicowa jest jednym z najczęstszych celów wycieczek w polskich Tatrach. Warto się tu wybrać choćby dla wspaniałej panoramy Tatr z Królowych Rówienek. Dużą atrakcją dla nas była sama wyprawa przez Przełęcz Między Kopami na Halę Gąsienicową i do schroniska Murowaniec. Odwiedziliśmy również Czarny Staw Gąsienicowy. Cała trasa jest bezpieczna i nie wymaga specjalnego przygotowania wysokogórskiego. Podziwialiśmy szczyty Tatr. Po godzinnym pobycie nad Czarnym Stawem Gąsienicowym, schodziliśmy żółtym szlakiem. Byliśmy dzielni, pomagaliśmy sobie nawzajem, ,szliśmy ,,gęsiego”, aby nikt nie zboczył ze szlaku. Po wielkim wysiłku wróciliśmy do naszego miejsca zakwaterowania. Około godziny 17.30 poszliśmy na obiadokolację. Po posiłku i odpoczynku zorganizowaliśmy ognisko. Parę godzin później, po wspólnych zabawach, zmęczeni położyliśmy się spać.

Środa 14. 06. 2023 r.
Trzeci dzień wycieczki to wyjazd do domu. Zaraz po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjechaliśmy na Krupówki zrobiliśmy ostatnie zakupy. Wycieczka była bardzo ciekawa i przyjemna. Przywieźliśmy z niej nowe doświadczenia i wspomnienia. Mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków. Poznaliśmy uroki Tatr, Zakopanego. Dzięki wspaniałej pogodzie plan wycieczki został w pełni zrealizowany. Wszystkim szczerze polecamy wycieczkę w Polskie Góry Tatry. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Stanisławowi Buk i ,,Radzie Rodziców ZSCKR w Siennicy Różanej” za wsparcie finansowe naszej wyprawy.

Podczas tej wycieczki mogliśmy się wiele nauczyć oraz zobaczyć dużo pięknych zakątków. Poznaliśmy uroki Tatr, Zakopanego. Kierownikami wycieczki były Anna Rybak, Anna Watras-Lekan, a opiekę sprawowali Krzysztof Rękas, Sławomir Kułaga.

Notatka: Anna Rybak, Anna Watras-Lekan.