Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku w ramach wolontariatu odwiedzili Dom Dziecka w Krasnymstawie oraz Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Krupskim. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii zaprezentowali Jasełka Bożonarodzeniowe. Wychowankowie Domu Dziecka bardzo ucieszyli się z naszej wizyty, która jak zawsze przedłużyła się. Dzieci oprowadzały naszych uczniów po pokojach mieszkalnych, opowiadały o swoich wrażeniach, część z nich wykazała duże zainteresowanie grą na akordeonie a także włączyła się do wspólnego kolędowania.
Podopieczni z Domu Opieki byli bardzo wzruszeni naszym występem a dystans między pokoleniami szybko stopniał, gdy wszyscy razem przy akompaniamencie akordeonu i gitary zaczęli śpiewać kolędy i pastorałki.
Wizyty naszej młodzieży w tych szczególnych miejscach, gdzie na co dzień gości smutek, przynoszą ze sobą radość i nadzieję dla samotnych serc.

Tekst: Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu
Zdjęcia: Joanna Kostrzanowska