W dniu 9 października grupa uczniów ZSCKR w Siennicy Różanej wyjechała na mecz piłki nożnej POLSKA – WŁOCHY reprezentacji młodzieżowych do lat dwudziestu, który odbył się na nowym stadionie Arena Lublin. Stadion ten został wybudowany kosztem 140 mln złotych i jest największym i najnowocześniejszym tego typu obiektem na Lubelszczyźnie. Mecz Polska -Włochy był pierwszym wydarzeniem sportowym na tym stadionie. Przed zawodami odbyło się poświęcenie areny, którego dokonał arcybiskup Stanisław Budzik. W oficjalnym otwarciu obiektu wzięli też udział: Pan Zbigniew Boniek – prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Pan Krzysztof Żuk – prezydent miasta Lublin. Na trybunach zasiadło czternaście tysięcy kibiców, którzy zagrzewali drużyny do sportowej rywalizacji. Uczniowie naszej szkoły z przyborami kibica w barwach biało – czerwonych głośno odśpiewali hymn narodowy, a następnie kulturalnie kibicowali Polakom. Wspaniały doping kibiców pomógł naszej reprezentacji w odniesieniu zwycięstwa nad drużyna Włoch. Polacy pokonali przeciwników w stosunku dwa – jeden. Podczas tego wyjazdu młodzież z naszej szkoły mogła zapoznać się jak wygląda organizacja imprezy masowej i oprawa meczu międzypaństwowego. Pomysłodawcą tego wyjazdy był nauczyciel naszej szkoły Pan Krzysztof Rękas. W organizacji i opiece nad uczniami pomagali nauczyciele: Panie: Monika Bojarczuk i Magdalena Nowacka oraz Panowie: Dawid Jaruga i Waldemar Jurkiewicz.

Opracował: Krzysztof Rękas