27 lutego 2018 r. uczniowie reprezentujący Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej w rozgrywkach piłki ręcznej, wyjechali wraz z opiekunami i przedstawicielkami szkolnej Rady Rodziców na mecz Superligi Piłki Ręcznej pomiędzy drużynami PGE „VIVE” Kielce i „Spójnia” Gdynia, który odbył się w Hali Legionów w Kielcach.

Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda organizacja imprezy sportowej na najwyższym poziomie. Mogli również zaobserwować na parkiecie piłkarzy ręcznych, którzy występują (bądź występowali) w narodowej kadrze Polski: Karola Bieleckiego, Sławomira Szmala, Michała Jureckiego, Marcina Lijewskiego. Drużyna z Kielc to obecnie jeden z najlepszych zespołów w Europie, zdobywca wielu tytułów na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. W pojedynku z drużyną z Gdyni okazali się zdecydowanie lepsi i odnieśli wysokie zwycięstwo w stosunku 46:27.

Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu pełnili – kierownik internatu Dawid Jaruga oraz nauczyciele: Waldemar Jurkiewicz i Krzysztof Rękas. Kolejny raz szczególne podziękowania należą się paniom z Rady Rodziców: Ewie Miszczak i Agnieszce Zaworskiej za tak aktywny udział w życiu szkoły.

 

 

Tekst: Krzysztof Rękas