Czym właściwie jest miłość? Te pytanie stawiają sobie ludzie tak długo, jak istnieje świat. Miłość, radość, a także smutki jakie za sobą niesie, uniesienia, zachwyty, nieporozumienia, z których się składa stanowią wciąż niewyczerpane źródło tematów dla poetów, pisarzy i malarzy.

Jest ona siłą i energią, bez której ani człowiek, ani świat nie może się harmonijnie rozwijać, ani zaznać szczęścia. W dniu 14 lutego 2018 r. w Internacie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego odbyły się Walentynki. Już od wczesnych godzin popołudniowych panował specyficzny nastrój –zaobserwować można było odświętny wystrój pomieszczeń z dużą ilość czerwonych serduszek oraz inne ozdoby kojarzące się z miłością.

Samorząd internatu wraz z wychowawcami Panią: Justyną Stręfner i Joanną Troć przygotowały nie lada niespodziankę dla mieszkańców internatu w postaci czekoladowych pierniczków w kształcie serca. Gwoździem programu” okazał się wieczór filmowy, na który jak zwykle tłumnie przybyli wychowankowie.

Walentynki pokazały, że społeczność internacka dosłownie i w przenośni ma ogromne, otwarte na drugiego człowieka serca, za co wszystkim dziękuję. Walentynki mają tyle samo zwolenników, co przeciwników, ale jedni i drudzy zgadzają się, że każdy chce być w życiu szczęśliwy i kochany.

 

 

Tekst: Justyna Stręfner

Fotografie: Agnieszka Lewandowska