19 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odbyła się V edycja kulinarnego konkursu bożonarodzeniowego pod hasłem "Tradycyjna potrawa Wigilijna”. Głównym celem konkursu było propagowanie i kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, prezentacja potraw wigilijnych i dekoracji stołu, promowanie niepowtarzalnych smaków potraw, kształtowanie wrażliwości estetycznej, zachęcanie do poszukiwania inspiracji w lokalnym folklorze i tradycji a także wzmocnienie poczucia tożsamości regionalnej.

Po oficjalnym otwarciu konkursu przez panią wicedyrektor szkoły Annę Kowalik rozpoczęły się zmagania konkursowe. Jak co roku konkurs ten cieszył się dużym powodzeniem. Do rywalizacji przystąpiło 20 uczniów: Aleksandra Rozwałko i Weronika Zakrzewska (pierogi z kapustą i grzybami); Marta Kawęcka i Aleksandra Buta (barszcz czerwony z krokietami); Agnieszka Dąbska i Paulina Repeć (knedle z makowym farszem ); Anna Szadura i Natalia Ciołek (pierożki drożdżowe z barszczem czerwonym); Nika Wójtowicz i Dominika Zaj (rogaliki z różnymi nadzieniami i kompot wigilijny); Ewelina Sitarz i Patrycja Zaworska (pieczona ryba po grecku, chleb i pasta rybna); Agnieszka Lipska i Anna Małecka (pierniczki z lukrem); Agata Jagniątkowska i Weronika Grzesiuk (paszteciki z kapustą u grzybami); Malwina Adamczuk i Magdalena Sekuła (karp zapiekany w sosie pieczarkowym); Daria Zielińska i Julia Chodor (ryba po grecku). Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: Anna Kowalik – wicedyrektor szkoły, Ewa Miszczak - przedstawiciel Rady Rodziców, Ewa Połajdowicz – księgowa szkoły oraz Ewelina Matczuk - przedstawiciel Gminnego Ośrodka Kultury w Siennicy Różanej. Komisja konkursowa oceniała smak i wygląd potraw, związek dania z tradycją Wigilijną, a także dekorację stołu.

Po podsumowaniu wyników za najlepszą uznano grupę w składzie: Ewelina Sitarz i Patrycja Zaworska. Drugie miejsce zajęły: Nika Wójtowicz i Dominika Zaj. Miejsce trzecie przypadło: Paulinie Repeć i Agnieszce Dąbskiej. Po ogłoszeniu wyników odbyła się uroczystość, podczas której wręczono zwycięzcom dyplomy i nagrody. Gratulując zwycięzcom, zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Organizacją konkursu na terenie szkoły i opieką nad uczennicami zajęli się nauczyciele – Danuta Dudzic, Justyna Klejna, Anna Watras-Lekan