11 kwietnia 2017 roku uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej wzięli udział w VI Zamojskiej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, która odbyła się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Lubelskim. Wydarzenie to honorowym patronatem objął Poseł na Sejm RP – Sławomir Zawiślak.

Drużynę z Siennicy Różanej w konkurencji biegów przełajowych reprezentowali uczniowie: Ewelina Artymiak, Agata Jagniątkowska, Anna Szadura, Nika Wójtowicz, Dominika Zaj, Adam Dąbski, Grzegorz Misztal, Mateusz Kniażuk, Damian Waszczyński, Daniel Sawa, Piotr Dobosz i Mikołaj Tryksza. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy rywalizowali na dystansie 1000 m. Nasi uczniowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony kończąc rywalizację na miejscach tuż za podium. Wśród dziewcząt IV miejsce wywalczyła Dominika Zaj, V miejsce zajęła Anna Szadura, natomiast VI – Agata Jagniątkowska. W zmaganiach chłopców V miejsce wywalczył Mateusz Kniażuk, a tuż za nim na VI pozycji uplasował się Daniel Sawa.

Organizacją wyjazdu i opieką nad uczniami zajęli się: kierownik internatu – Dawid Jaruga i nauczyciel -  Krzysztof Rękas.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Rękas