18 maja 2016 roku uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej uczestniczyli w XIII edycji Powiatowych Eurobiegów organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Celem zawodów jest wyłonienie najlepszych zawodników, ale również wspieranie europejskiej idei popularyzacji sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz promocja powiatu krasnostawskiego. W imprezie co roku uczestniczy coraz więcej zawodników, pasjonatów-biegaczy.

Młodzież z Siennicy Różanej wywalczyła bardzo dobre miejsca w ogólnej rywalizacji. W skład szkolnej drużyny kierowanej przez Beatę Malugę, weszli następujący uczniowie: Natalia Nosal, Ewelina Artymiak, Angelika Bednaruk, Katarzyna Nizioł, Patrycja Zaworska, Natalia Mazurek, Adam Dąbski i Piotr Dobosz. Na podium stanął Piotr Dobosz zajmując III miejsce w biegu na 1800 m w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Wśród dziewcząt na dystansie 1800 m najwyżej uplasowała się Natalia Nosal zajmując dziewiątą pozycję.

Tekst: Beata Maluga